Hiába a vállalkozókkal szemben érzett általános ellenszenv, a legtöbb ember a saját főnöke akar lenni, tehát vállalkozni akar. Tulajdonképpen mi kell ahhoz, hogy jó főnök, jó menedzser legyél?
Legritkább esetben történik, hogy valaki a semmiből hirtelen egy cég élén találja magát. A legnagyobb vezetők is, először nagyszerű munkavállalók voltak és csak akkor váltottak, amikor megérettek a vezetésre. Íme öt jel, hogy Te már készen állsz a főnökségre!
1, Nem nyafogsz! Soha!
Sokan úgy gondolják, hogy a cég értük van, és nem ők vannak a cégért. Ilyen hozzáállással, soha nem lesz belőled jó vezető. Dolgozni, hajtani kell és nem azt hajtogatni, hogy „miért megint én?
2, Megmondod a kőkemény igazságot
Ne foglalkozz a következményekkel, hiszen mindent a cég és az üzlet érdekében teszel. A közhiedelemmel ellentétben a vezetők sokkal jobban bíznak az igazat mondó emberekben, mint a „bólogató Jánosokban”.
3, Mindig megtalálod a módját a munka elvégzésére
Ha hegyeket tudsz megmozgatni, hogy elvégezd a feladatokat, akkor az üzleti világban is sikeres leszel. Közhely, de igaz. Aki kifogásokat keres egy projekt elvégzése közben, nem lesz jó főnök.
4, Ha megkérnek, hogy ugorj, te visszakérdezel: Milyen magasra?
Szarkasztikus, sőt néha megalázó, de igaz. Az emberek, és a jövőben főleg az ügyfeleidnél hasznos, ha nem azt figyeled, ki, mit tud tenni érted, hanem Te mit tudsz tenni értük. A szolga típusú vezetést sokan nem tartják jónak, pedig hosszú távon sokkal jövedelmezőbb!
5, Tudsz felelősséget vállalni, a személyes márkaépítés helyett!
Fontos a saját karrierünk építése és az ehhez kapcsolódó kommunikáció, de ha jól csinálod, amit csinálsz, az „énmárkád”, a terméked magától épül. A világ vezető esetében is így van. Ha a vevők elégedettek, akkor magától működik. Az üzlet nem rólad szól, hanem arról, amit letettél az asztalra.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.