Lelkesítő hétindítás: 5 modern milliomos ad nektek könnyen követhető, tanulságos tanácsot.
Üzleti lehetőség: ha ajánlják, nem jó
Csak azért, mert egy barát vagy rokon ajánl egy üzleti lehetőséget (vagy befektetést), még nem jelenti, hogy az tényleg jó – állítja David Niu, egy újmédiás sikervállalkozó, aki a BuddyTV alapítója. Ha tényleg olyan szuper lenne, senkinek sem szólnának, hanem egyszerűen befektetnének. Valójában azért szólnak neked, mert meg akarják osztani a kockázatot.
Költs magadra is!
Sokan az összes bevételt visszaforgatják a cégbe, és ezt évekig teszik. Mások pedig mindent kivesznek és budai villára gyűjtenek. Valahol a kettő között van az igazság John Reese, az e-marketing kitalálója szerint. Ha magadra költesz egy keveset, akkor motivált maradsz, hogy még több pénzt keress. A folytonos takarékosság, visszaforgatás miatt viszont nem marad értelme az egésznek.
Nem kell feltétlenül alapítani
Nem csak az lehet jó vállalkozás, amelyet te magad alapítasz a semmiből. Ha van egy jól működőnek tűnő cég, ötlet, kezdeményezés, szoftver, meg is lehet venni – mondja Ben Huh, aki az egészen döbbenetes sikert arató idétlenség, az I Can Has Cheezburger oldalból csinált dollármilliókat. Ez gyakran még a kockázatot is csökkenti. Egy hazai példa: egy újságíró fantáziát látott egy hobbiszerű weboldalban. Fizetést ajánlott a programozónak, hozta a marketingtudását, és mára ez a konyvar.hu.
Nem baj, ha nem szerepelsz állandóan
A sajtó figyelmét általában a sikerrel azonosítják, ezért a legtöbben akkor érzik befutottnak magukat, ha szerepelnek az újságokban vagy a tévében. Ám ennek van hátránya is: például felfigyel a konkurencia vagy éppen az adóhivatal – mondja Edward Yim, online marketing milliomos.
Hallgass meg mindenkit!
Ezt tanácsolja Geoff Entress magánbefektető, akihez naponta százak fordulnak ötleteikkel. Nem biztos, hogy a közgázon vagy külföldi MBA-t végzett beszélgetőpartner okosabb, mint egy lepukkant külsejű diák vagy munkás. Ki tudja? Érdemes meghallgatni, amit mond, és az alapján dönteni – az öltöny márkája nem számít.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal