Múlt héten ígértük, hogy folytatjuk a sorozatunkat a Wi-Fi gyorsítással. Hogy miért? Nincs bosszantóbb egy irodában vagy akár otthon, ha a megrendelt sávszélességünk azért nem elérhető, mert a vezeték nélküli kapcsolat akadozik és időnként lefagy. Gyors internet meg ugyebár kell. Hogy lehessen például a blogunkat olvasni…
Mi lehet a lassulás oka?
1, Nem áll jól az antennád! Egyszerű megoldás, mégis kevesen gondolnak rá. A legtöbben nyíl egyenesen felfelé állítják a router antennáit, ami nem túl előnyös, mivel az antennákhoz képest merőlegesen történik a jelek sugárzása. Éppen ezért érdemes körülbelül 70 fokos szögbe állítani, méghozzá különböző irányokba. Így az emeleten, és a távolabbi helységekben is jóval nagyobb eséllyel lesz jeled.
2, Bitorolják a jeledet! Ha túl sokan használnak egy csatornát, a jel erőssége minősége, illetve a net leadott sebessége is csökkenhet. A megoldás elsőre bonyolultnak tűnhet, de egyáltalán nem az. Be kell lépned a routered kezelőfelületére. Ott megtalálod a Wi-Fi beállításokat és látni fogod a „csatornák” (Channels) beállítást. Ha találsz egy szabad csatornát, akkor nyert ügyed van, a szomszéd pedig kezdhet potyautaskodni máshol.
3, Túl kicsi az antenna! A ma kapható legtöbb eszközön cserélheted az antennát egy jóval komolyabbra. Ez sokat segíthet, főleg ha azt tapasztalod, hogy egy másik szobában már jelentősen csökken a jel erőssége. Szakboltokban kérd az eladó segítségét, nagyjából írd le, hogy milyen adottságokkal bír a lakásod, irodád.
Persze előfordulhat, hogy a vevővel van probléma, azaz a laptopod, vagy a telefonod a hibás, de erről majd a jövő héten írunk…
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
pdw (törölt) 2012.11.07. 16:16:16